fbpx

Korekta czyli „podciąganie włosów”

Korekta czyli powszechnie nazywane podciąganie włosów to wizyta, podczas której odrośnięte wraz z Twoimi włosami pasemka, zostają zdjęte i ponownie założone w miejscu bliżej skóry głowy. Cena za korektę zależy: od ilości założonych włosów, powstania nadmiernych splątań – czasu poświęconego na ściąganie i rozczesywanie oraz tego czy korektę chcesz wykonać w jeden czy w dwa dni (Sprawdź cennik).

Co jaki czas należy się zgłaszać na korektę?

 To zależy od gęstości Twoich włosów. Zasada jest prosta: im cieńsze i rzadsze włosy tym krótszy powinien być okres pomiędzy ponownymi aplikacjami włosów. Rekomendujemy 2 miesiące dla extremalnie delikatnych włosów wraz z bezpłatną wizytą kontrolną po miesiącu. Trzy-trzy i pół miesiąca to najczęstszy przedział czasu dla przeciętnej gęstości i wytrzymałości włosów. Do czterech miesięcy włosy mogą nosić Panie obdarzone ponadprzeciętną ilością włosów. 

Jak przebiega korekta?

Najpierw zdejmujemy włosy i rozczesujemy powstałe splątania. Później mamy dwie opcje: 1. spotykamy się innego dnia na założenie lub 2. w międzyczasie włosy przerabiane są przez Asystentkę oraz myjemy Twoją głowę by przygotować ją do ponownego założenia. Mycie oczywiście poprzedza również założenie włosów w drugi dzień korekty. Możesz też skorzystać z dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, SplitEndera czy peelingu skalpu. Po wysuszeniu ponownie zakładamy te same włosy. Średni czas trwania zabiegu wykonywanego w jeden dzień to 4,5h. Zdejmowanie do dwóch godzin – gdy włosy są zadbane, ponowna aplikacja 2,5h.

 

Jak przygotować się do korekty?

Przyjdź z umytą głową w dzień gdy będziemy zdejmować Ci włosy, ponieważ na te same pasemka będziemy nakładać nowe końcówki z KeraWaxem. Jeśli włosy nie będą czyste, może to być powodem ich późniejszego wyczesywania z łączeń. Mycie nie musi bezpośrednio poprzedzać wizyty, wystarczy, że włosy nie będą tłuste – często umycie rano lub wieczorem poprzedniego dnia wystarczy.  (Umycie i dokładne wysuszenie włosów w salonie przed korektą to czas około 45 minut i niepotrzebnie wydłuża znaczny już czas trwania zabiegu.).

Więcej o korekcie przeczytasz TU.