fbpx

Nasza metoda

Najważniejszą rzeczą w doczepianiu włosów jest właśnie metoda. To dzięki niej, jeśli zabieg przeprowadzony będzie zgodnie ze sztuką, włosy pozostaną nienaruszone, efekt będzie olśniewający, łączenia tak dyskretne, że ta mała-wielka zmiana pozostać będzie mogła Twoją słodką tajemnicą.

Doświadczenie i informacje zwrotne od Klientek oraz nasze własne pozwoliły nam wybrać i udoskonalić tą jedną, która ma najwięcej plusów a minusy nie są ani szkodliwe, ani uciążliwe.

Co to właściwie jest metoda? To sposób w jaki i czym łączone są pasemka doczepiane z własnymi włosami. Na rynku dostępnych jest wiele metod różniących się od siebie stopniem inwazyjności, wygodą, dyskrecją noszenia itd. (W naszej branży panuje mały zamęt jeśli chodzi o nazewnictwo i podział metod, stąd możesz czuć się nieco zagubiona. TU będziesz mogła przeczytać o systematyce metod i o ich porównaniu.)

Metoda którą pracujemy jest przez nas tak znacząco rozwinięta i dopracowana, że swobodnie możemy nazywać ją naszą autorską. Łącznik, którego używamy by zamieścić na głowie pasemka to specjalna mieszanina wosków i keratyny – KeraWax. Jest on mocniejszy od zwykłej keratyny przez co, przy posiadaniu odpowiednich umiejętności, pozwala na tworzenie nawet kilkukrotnie mniejszych kapsułek (łączeń), jest znacznie odporniejszy na działanie czynników zewnętrznych, a także pozwala nam zminimalizować zsuwanie się pasemek – często do zera. Wszystkie powyższe cechy czynią naszą metodę najlepszym możliwym zamiennikiem dla metody keratynowej (i wielu innych również). Znasz HH Keratin MiniBonds? Tworzymy jeszcze mniejsze łącznia.

Poza rozumieniem metody jako samego preparatu mocującego, rozumiemy ją także jako całość – strategię działania. Od konsultacji, wyboru włosów, uwzględnienie indywidualnych cech, planowanie zabiegu, poprzez jego realizację i dopracowanie finalnego efektu. U nas nie dzieje się przypadkowo, KAŻDY krok jest przemyślany, dobrany i odpowiedni dla danej Klientki.

Włosy na których pracujemy, to najwyższej jakości włosy dziewicze z naszego własnego skupu za które ręczymy. Włosy „słowiańskie” czy „rosyjskie” to znacznie niższa półka.

Mamy także opracowane specjalne linie aplikacji, względem których mocujemy pasemka tak, by były bezpieczne dla Twoich włosów, niezauważalne dla innych oraz dawały swobodę nawet wysokiego wiązania czy upinania włosów.

PROCES APLIKACJI W SKRÓCIE:

  • Pasemka szykowane są przed zabiegiem specjalnie dla każdej Klientki, z uwzględnieniem indywidualnych cech włosów takich jak gęstość i grubość i oczywiście kolor. To wszystko poznajemy podczas konsultacji poprzedzających przedłużanie. O włosach na których pracujemy możesz przeczytać TU
  • Zakładanie odbywa się przy użyciu specjalnej zgrzewarki, przykładanej na około dwie sekundy do miejsca w którym doczepiane pasemko połączone będzie z Twoimi włosami. Roztapiana jest porcja KeraWaxu, po czym stylista kształtuje manualnie idealną formę łączenia, przypominającego ziarenko ryżu. Odpowiednie wykonanie zabiegu wymaga doświadczenia i szerokiej wiedzy a także perfekcyjnych umiejętności.

Pamiętaj, że do Ciebie zależy to, jak zostaną potraktowane Twoje włosy!

UWAGA! Bezpośredni kontakt różnych łączników z Twoimi włosami może wywierać na nie różny wpływ.

Niestety, na rynku wciąż jest sporo metod, które uszkadzają szczególnie delikatne i cienkie włosy. Wiele z nich nadaje się tylko do okazjonalnego noszenia. Dodatkowo podczas aplikacji popełniane jest mnóstwo błędów, które często pozostawiają włosy w opłakanym stanie a najlepszym wypadku są niewygodne i wyglądają, lekko mówiąc, nieestetycznie. 

Metalowe ringi czy tulejki ucinają włoski. Żle zamontowana keratyna może nadrywać całe pasemka. Często też spotykamy się z obawą, jak wpłynie na włosy fakt, że miejsce łączenia jest podgrzewane. Owszem, zgrzewarka w niedoświadczonych rękach może zrobić krzywdę, jednak jeśli wybierzesz odpowiedniego stylistę, nie stanie się nic złego. Przeczytaj TEN artykuł o tym, czy ciepło jest szkodliwe. A TU o błędach.