fbpx

Konsultacje

Konsultacje polegają na ustaleniu całego planu działania.

Trwają zwykle w około 30 minut i podczas nich przede wszystkim rozmawiamy, słucham Cię i poznaję Twoje potrzeby, obawy i oczekiwania, odpowiadam na wszelkie nasuwające się pytania, możesz także otrzymać kartę zaleceń po zabiegu, by poznać je już wcześniej. Twoje wyobrażenie zestawiamy z bezpiecznymi dla Ciebie możliwymi efektami. Sprawdzimy stan skóry głowy oraz włosów by wykluczyć wszelkie przeciwskazania – bo bezpieczeństwo to dla nas ZAWSZE punkt pierwszy. 

Pokażę Ci na żywo łączenia (sama mam je na głowie), wyjaśnię sposób zakładania i lokalizacji pasemek.

W trakcie konsultacji dobierzemy odpowiednie dla Ciebie włosy, takie by wyglądały dokładnie tak jak Twoje.  Wykonamy wszelkie konieczne pomiary. Ustalimy kwestię koloru, preferencje dotyczące noszonych fryzur (czasem trzeba pójść na kompromis w tej kwestii, nie można mieć wszystkiego;). Wreszcie ustalimy dokładną cenę i wybierzemy termin aplikacji pasemek. Omówimy kwestię płatności zadatku, możesz zapłacić go już na miejscu.

Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości – na wszystkie odpowiemy. Wyłożymy całą teorię i zasady życia z doczepianymi pasemkami oraz tajniki ich pielęgnacji.

TU przeczytasz krótki artykuł, czy konsultacje można pominąć.

Jak przygotować się na konsultacje?

 • Przyjdź z umytą głową. Włosy muszą ukazać swoją naturalną strukturę.
 • Nie modeluj i nie układaj w żaden sposób włosów, nie związuj ich. Jeśli jest to dla Ciebie bardzo duży problem – zaopatrz się w kilka dobrej jakości zdjęć Twoich  włosów na których widać je  po umyciu i pozostawieniu ich do swobodnego wyschnięcia. To bardzo ważny element, by móc dobrać idealny materiał.
 • Zapisz wszelkie nurtujące Cię pytania, by nic nie pominąć.

Czy można przeprowadzić konsultacje na odległość?

Tak, jednak wiąże się to z wieloma czynnościami, które muszą być wykonane rzetelnie i z czyjąś pomocą. Należy się liczyć z pewnymi kwestiami, które bedą problematyczne. Z tego też powodu odradzamy korzystanie z takiej usługi, więc zastanów się, czy aby na pewno nie będzie Ci łatwiej pokazać się w salonie bbXtend osobiście. Jakie mogą to być problemy? Kolor pasemek może wymagać poprawy u Twojego fryzjera (włosy można poddawać koloryzacji, także odrost) bo z samej próbki nie ma pełnego obrazu barwy Twoich włosów. Może się też zdarzyć, że na żywo Twoje włosy jednak okażą się za delikatne i konieczna będzie rezygnacja z zabiegu. Jeśli jesteś z daleka i przyjazd na konsultacje jest dla Ciebie dużym utrudnieniem, weź pod uwagę konieczność stawiania się regularnie u nas na korekty.   

Jak przeprowadzamy konsultacje on-line?

Przygotuj:

 • centymetr (najlepiej elastyczną miarę krawiecką),
 • lustro,
 • ostre nożyczki,
 • mini opaskę zaciskową „trytkę”,
 • dobre światło,
 • porządny aparat robiący ostre zdjęcia z małej odlegości (przyda się opcja samowyzwalacza)
 • i kogoś do pomocy.

Do dzieła:

 1. Zmierz własne włosy: Poproś o kogoś o pomoc. Stań prosto, nie pochylaj ani nie zadzieraj głowy, patrz na wprost. Druga osoba przykłada centymetr od góry Twojej małżowiny usznej  i mierzy dokąd sięgają włosy z przodu (jeśli włosy są pokruszone mierzymy od najkrótszych do najdłuższych).  Zapiszcie wynik. Tak samo należy mierzyć włosy z tyłu, pośrodku głowy. Proszę pilnować, by miejsce od którego się mierzy, było na tej samej wysokości – góry ucha. Wynik również należy zapisać. 
 2. Dwa analogiczne do powyższych pomiary wykonujemy do miejsca, do którego chcemy, by włosy sięgały po przedłużeniu. Wynik proszę zapisać.
 3. W wypadku asymetrycznej długości pomiary wykonywać należy także w miejscu gdzie głosy mają inną długość – np. ubytek.
 4. Zdjęcia całości. Robiąc zdjęcia, włosy muszą być świeżo umyte i wysuszone bez stylizacji, bez modelowania, „wyciągania” na szczotkce bez prostowania itp. Potrzebujemy zdjęć z różnych ujęć: przód, oba boki i tył. Dodatkowe 3 zdjęcia w takich samych ujęciach proszę wykonać z centymetrem przyłożonym tak jak przy mierzeniu włosów. Ważne jest, by cyfry na miarze były widoczne i czytelne na zdjęciu. Tu też przyda się osoba do pomocy.  Zdjęcia kadrować należy centralnie na wprost, z tego samego poziomu. Nie z góry i nie z dołu.
 5. Zdjęcia przedziałków. Należy wykonać 6 zdjęć włosów i skóry głowy w różnych miejscach. Po dwa ukośne przedziałki na skroniach nad uszami, jedno zdjęcie 5cm powyżej linii włosów nad karkiem i jedno zdjęcie kolejne 5cm powyżej.  Zdjęcia muszą być ostre i wykonane w dobrym świetle. Widoczne na nim muszą być pojedyncze włosy ukazujące ich gęstość i grubość w danym miejscu.
 6. Wszystkie zdjęcia i zapisane długości wraz z Twoim komentarzem prześlij do bbXtend (na nasz e-mail, znajdziesz go w zakładce kontakt).
 7. Umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której ustalamy oczekiwania, możliwości, wstępną cenę itp. Jeśli wykonanie zabiegu i wstępna wycena jest zaakceptowana, zostanie ostatni punkt.
 8. Przesłanie próbki włosów. Pukiel włosów można samemu pobrać, lub udać się do fryzjera, by wyciął  fragment włosów z górnej części głowy – włosy rosnące w rejonie czubka głowy. Ucinać najlepiej po kilka włosów z różnych miejsc, tak by nie było widać ubytku. Ważne jest, by włoski były obcięte przy samej głowie tak by widoczny był również kolor odrostu. Układamy wszystkie w pęczek – nasada do nasady i razem przy pomocy opaski zaciskowej łączymy w pukielek. Jeśli włosy mają wiele pasemek, próbka musi obejmować więcej włosów, by oddać ich kolorystykę. Pasemko nie może być też za małe i za krótkie. Musi ukazywać rodzaj włosów. Przesyłkę najlepiej wysłać paczkomatem – dane znajdziesz w zakładce kontakt.
 9. Po otrzymaniu próbki włosów dobieramy już konkretny kucyk i tej podstawie ustalamy ostateczną cenę.
 10. Po jej akceptacji ustalamy termin zabiegu i zostaniesz poproszona o wpłacenie zadatku w wysokości około 30% ceny na nasz numer konta (podany w sekcji kontakt).
 11. Gotowe, teraz niecierpliwie czekamy na spotkanie 🙂

TU przeczytasz krótki artykuł, czy konsultacje można pominąć.