fbpx

Włosy dziewicze – to włosy od dziewic?

Nieraz słyszałam, to pytanie, bo ludzie bywają święcie przekonani, że taka zależność musi zaistnieć. Tak, można się śmiać 😉 Choć niekiedy to jakby prawda, bo włosy takie najczęściej pozyskuje się od dzieci. Włosy dziewicze to nic innego jak włosy nigdy nie farbowane, nie poddawane zabiegom chemicznym. I to właściwie koniec definicji. Nie ważne z jakiego kraju pochodzą, czy od dzieci, czy od dorosłych, od kobiet czy mężczyzn. 

Włosy dziewicze to najwyższa jakość, lepsze już nie istnieją. Wiadomo, że włosy włosom nierówne i spotkać możemy przeróżne kucyki, tak jak ludzie są różni. Włosy mogą być zadbane, z pięknymi gęstymi końcówkami, ale równie dobrze bywają i włosy zniszczone, postrzępione o porozdwajanych końcach. Włosy z Azji są często grubsze, sztywniejsze i prawie wyłącznie proste, włosy z krajów słowiańskich (polskie, słowackie, czeskie, rosyjskie) i właściwie w całej Europie to włosy najczęściej cienkie, delikatne, ale to też nie reguła bo w każdym kraju żyją ludzie o bardzo różnych włosach. Na pewno znacie ludzi co mają wszelkie typy włosów: kręcone, falowane, puszyste, lejące, porowate i nieporowate.  Dlatego sam fakt, że włosy są dziewicze to nie wszystko, nie jest to gwarancja, że włosy zostaną  idealnie dla Ciebie dobrane i będziesz się mogła/mógł cieszyć nimi przez długi czas.

Włosy dziewicze powinny pochodzić ze skupów, nie od hurtowników, właściwie nigdy nie są paczkowane a kolory powinny być takie, jak występuję w naturze. Uważaj, osobie bez doświadczenia bardzo łatwo się pomylić i ktoś może Cię oszukać sprzedając włosy przemysłowo farbowane np. azjatyckie, które są warte o wiele mniej, niż za nie zapłacisz i nie będą się dobrze nosiły. O rodzajach włosów poczytasz TU i TU. A TU film na ten temat.

Comments are closed.