Jest specjalnym łącznikiem o chronionej przez producenta recepturze. Składa się ze specjalnych wosków które ochraniają włosy i zwiększają przyczepność oraz z najwyższej jakości twardej keratyny. Stąd też jego nazwa – Kera – keratyna i Wax – z ang. wosk.

Dlaczego KeraWax a nie keratyna? Ten preparat jest mocniejszy, dzięki czemu budować można dużo mniejsze łączenia przypominające wielkością i kształtem ziarnka ryżu. Dodatkowo jest bardziej odporny, mniej podatny na zsuwanie się z włosów oraz delikatniejszy dla nich. Idealny jest dla osób uprawiających różne sporty, w tym sporty wodne. Wykonanie łączeń przy jego użyciu wymaga zastosowania specjalnego urządzenia, które rozgrzewa wcześniej przygotowany fragment pasemka z warstewką KeraWaxu, tak by stał się plastyczny. Następnie manualnie formuje się łączenie, które jest niezauważalne we włosach oraz niemal niewyczuwalne. Na pewno nie raz słyszałaś złe słowa o metodach „na ciepło”. Jednak większość, jeśli nie wszystkie z tych opinii mijają się z prawdą.

Przy prostowaniu włosów używa się prostownicy, która dysponuje identycznym zakresem temperatur jak zgrzewarka do przedłużeń. Prostowanie przeprowadza się na całej długości włosów, przeciągając po pasmach kilka razy, często codziennie. Zakładanie włosów ma miejsce raz na średnio 3 miesiące, a działaniu temperatury poddaje się mały obszar wielkości kilku milimetrów przez jedynie kilka sekund. Dodatkowo łączenie formowane jest gołymi palcami – temperatura więc nie jest szkodliwa dla włosów. Oczywiście, by zabieg był wykonany prawidłowo wymagana jest wiedza i umiejętności, dlatego uważaj, do kogo udajesz się na przedłużenie włosów! Niewprawna osoba może zniszczyć Twoje włosy i wpędzić Cię w nie lada problemy.

Nasza metoda rozmieszczania pasm na głowie nie jest jedna dla każdej osoby, z bardzo prostego powodu. Każda głowa jest inna, w innych kierunkach rosną włosy, różnie się układają i w różnych miejscach mają odmienną gęstość. Podczas procesu mocowania pasemek całkowicie dostosowujemy się do danej głowy. Dopasowujemy wielkość pasm oraz miejsce ich aplikacji także do preferencji klientki, sposobu czesania i jej przyzwyczajeń. Pasemka nie są jednej wielkości, indywidualnie, podczas procesu ich przygotowywania uwzględniamy typ włosów Klientki. Tworzymy pukielki odpowiednich rozmiarów, które jeszcze w trakcie zakładania mogą być zmieniane, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko by efekt był perfekcyjny.

Dobrze wykonane łączenia zdejmuje się w 99% bez użycia chemii – jedynie przy użyciu narzędzi manualnych – zobacz na film. Dlaczego metoda ta nie jest tak popularna? Z kilku powodów, KeraWax jest dużo droższy niż keratyna, wymaga większych umiejętności oraz czasu poświęconego zarówno na aplikację włosów jak i na ich przygotowanie do zabiegu. Natomiast aplikacje metalowych łączeń (tulejki, ringi, micro- i nano- ringi) trwają niezwykle krótko a cena sprzętu jest kilkukrotnie niższa. Często więc usługi nastawione są na ilość a nie jakość.