Poza metodami głównie stosowanymi w bbXtend na rynku istnieją także inne metody, które odradzamy przez ich inwazyjność.

Taśmy/kanapki – Mocowanie włosów polega na przyklejeniu pasków specjalnej taśmy dwustronnej na którą wklejone są włosy. Niewątpliwym plusem tej metody jest bardzo krótki czas aplikacji, płaskie łączenia niewyczuwalne przy opieraniu głowy. Do minusów zaliczyć można jakość włosów (gotowe kanapki dostępne są z włosów indyjskich, czyli tych gorszej jakości, niektóre osoby ręcznie przygotowują kanapki z włosów dziewiczych), częstotliwość korekt (co około miesiąc do dwóch), nieestetyczny odrost oraz obciążenie włosów przy ich spinaniu. Według nas to doskonała metoda jednorazowa, noszona okazjonalnie – na ślub, studniówkę, sesję zdjęciową, wakacje itp. Sprawdzi się również u osób, które noszą jedynie rozpuszczone włosy oraz lubią o nie bardzo dbać. Możliwe jest wykonanie przedłużenia metodą od HairTalk w bbXtend oraz na zamówienie specjalne przygotować możemy kanapki z włosów dziewiczych.

Tulejki – Jest to podobna metoda do ringów, jednak na włosach zaciska się tulejki (pusty w środku walec). Sposób w jaki są mocowane minimalizuje zsuwanie się pasemek. Metoda może sprawdzić się u osób z bardzo gęstymi włosami, jednak jedynie sporadycznie stosowana. Metalowe łączenia ucinają włosy, co przy jednorazowym założeniu nie robi większej różnicy, jednak noszenie włosów na tulejkach (oraz ringach) przez wiele lat kończy się fatalnie… Włosy są sukcesywnie ucinane, co skutkuje „efektem choinki” na głowie. W galerii można znaleźć zdjęcia uszkodzeń spowodowanych tą metodą. Często występują alergie na metale z których tulejki są wykonane. Dodatkowo ważną kwestią na którą należy zwrócić uwagę jest problem pojawiający się przed badaniami takimi jak rezonans, zdjęcia RTG czy tomografia komputerowa. Wyklucza to możliwość wykonania wspomnianych badań lub poważnie utrudnia odczyt wyników. O ile przed planowanym badaniem można włosy zdjąć, to w wyniku niespodziewanych zdarzeń przeprowadzenie badań musi odbyć się natychmiast i skończyć się to może koniecznością ogolenia głowy.

Mikro/nano ringi – Metoda polegająca na założeniu na każde pasemko malutkiego metalowego pierścienia i zaciśnięciu go na włosach. Właściwie opis tulejek pokrywa się z tym, co można napisać o tulejkach. Z jedną różnicą: pasemka często się zsuwają. Tak samo jak w przypadku powyższej metody, łączenia są bardzo widoczne, często powodują uczulenia i są mało przyjemne w noszeniu. Metoda dobra dla okazjonalnego stosowania przez swoją inwazyjność i niszczenie włosów. Noszenie ringów uniemożliwia przeprowadzenie badań tomografii lub rezonansu, RTG itp.

Doszywanie włosów – Wywodzi się z krajów afrykańskich i dla ich mieszkańców jest to odpowiednia metoda. Polega na zapleceniu warkoczyka ściśle przy głowie (tzw „francuza”) i doszyciu do niego specjalnego długiego pasma włosów. Duży, mocowany ciężar i ścisły splot czynią tą metodę bardzo inwazyjna dla delikatnych włosów Europejek. Często występują zapalenia mieszków włosowych. Istnieją różne podobne do niej metody – np. włosy przyszywa się do nici mocowanych przy pomocy ringów. Zdecydowanie odradzamy takie eksperymenty.

Tulejki termokurczliwe – Bardzo podobne, o ile nie identyczne, do tulejek termokurczliwych stosowanych w elektryce (izolacje kabli). Mocowanie polega na podgrzaniu elastycznych tulejek z tworzywa sztucznego na włosach. Tulejki te pod wpływem ciepła kurczą się łącząc tym samym włosy klientki z pasemkiem. Niestety te mocowania są bardzo nietrwałe i bardzo widoczne, nawet przy zastosowaniu tulejek przezroczystych. Plusem jest praktycznie żadna inwazyjność względem włosów klientki.

Metoda japońska/warkoczykowa – Jak można się domyślić, włosy mocuje się poprzez splatanie włosów doczepianych z włosami klientki. Warkoczyk znajduje się przy skórze głowy, jest krótki i nawet odsłonięty nie wygląda nieestetycznie. Wykonywanie łączeń wymaga pracy co najmniej dwóch osób i jest bardzo czasochłonne. Zakładane włosy muszą być sporo dłuższe, ponieważ około 10cm użyte jest do zaplecenia. Niektóre osoby mające bardzo wrażliwą skórę głowy będą odczuwały długo duży dyskomfort, nierzadkie są też zapalenia mieszków włosowych.