Dlaczego są konieczne?

Zabieg przedłużania włosów nie może istnieć bez dobrze przeprowadzonej konsultacji. Jej przebieg i czas trwania zależy od posiadanej już wiedzy i ilości pytań Klientki. Zwykle to 15-30 minut, choć czasem się zagadamy 😉 Podczas spotkania przede wszystkim rozmawiamy, słucham Cię i poznaję Twoje potrzeby, obawy i oczekiwania, odpowiadam na wszelkie nasuwające się pytania, możesz także otrzymać kartę zaleceń po zabiegu, by poznać je już wcześniej. Następnie dokładnie oglądam Twoje włosy, przeprowadzam wywiad dotyczący ewentualnych przypadłości, nawyków itp. Pokazuję Ci łączenia, wyjaśniam sposób zakładania i lokalizacji pasemek, wybieramy dla Ciebie włosy i oczywiście ustalamy cenę zabiegu oraz jego datę. Jeśli jesteś już zdecydowana pobieram 30% zadatku na który oczywiście otrzymujesz rachunek. Na tym kończymy spotkanie. Teraz tylko przebieramy nogami, by doczekać terminu, a ja szykuję dla Ciebie włosy 😉

Jesteś z daleka i trudno Ci przyjechać? Jest możliwość przeprowadzenia konsultacji na odległość

Konsultacje na odległość

Jeśli jesteś z daleka i przyjazd na konsultacje jest dla Ciebie dużym utrudnieniem, możemy przejść przez ten proces na odległość. Wiąże się to z wieloma czynnościami, które muszą być wykonane rzetelnie i z czyjąś pomocą, więc zastanów się, czy aby na pewno nie będzie Ci łatwiej pokazać się w salonie bbXtend osobiście. Dodatkowo ważne jest, byś wiedziała, że taka konsultacja na odległość może wiązać się z koniecznością poprawienia koloru u Twojego fryzjera, gdyż dobór odcienia włosów na podstawie pukielka włosów, może nie być doskonały (zdarza się to niezwykle rzadko, jednak musimy o tym poinformować).

Przygotuj centymetr krawiecki, grzebień, dobry aparat fotograficzny, światło dzienne, nożyczki lub fryzjera z degażówkami 😉 .

Aby przekazać nam wszystkie potrzebne informacje prosimy Cię o:

  1. Zmierzenie własnych włosów: Poproś o kogoś o pomoc. Stań prosto, nie pochylaj ani nie zadzieraj głowy, patrz na wprost. Druga osoba przykłada centymetr od góry Twojej małżowiny usznej (ZDJĘCIE) i mierzy dokąd sięgają włosy z przodu (nie mierzymy najkrótszych, mierzymy te które rosną na wysokości ucha). Zapiszcie wynik. Tak samo należy mierzyć włosy z tyu, pośrodku głowy. Proszę pilnować, by miejsce od którego się mierzy, było na tej samej wysokości – góry ucha. Wynik również należy zapisać. (ZDJĘCIE)
  2. Zdjęcia. Robiąc zdjęcia, włosy muszą być świeżo umyte i wysuszone bez stylizacji, bez użycia szczotki, bez prostowania itp. Potrzebujemy zdjęć z trzech perspektyw: przód, bok i tył. Dodatkowe 3 zdjęcia w takich samych ujęciach proszę wykonać z centymetrem przyłożonym tak jak przy mierzeniu włosów. Ważne jest, by cyfry na miarze były widoczne i czytelne na zdjęciu. Tu też przyda się osoba do pomocy. (ZDJĘCIE)
  3. Zdjęcia przedziałków. (ZDJĘCIE) Należy wykonać 5 zdjęć włosów i skóry głowy pokazanych na ilustracji. Zdjęcia muszą być ostre i wykonane w dobrym świetle. (Przykładowe zdjęcie)
  4. Wszystkie zdjęcia i zapisane długości przesyłamy do bbXtend (na e-mail, lub Facebook) oraz umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której ustalamy oczekiwania, możliwości itp. Jeśli wykonanie zabiegu i wstępna wycena jest zaakceptowana, zostanie ostatni punk.
  5. Przesłanie próbki włosów. (ZDJĘCIE) Pukiel włosów można samemu pobrać, lub udać się do fryzjera, by wyciął degażówkami (specjalne nożyczki, które nie zostawią śladów) fragment włosów z górnej części głowy. Ważne jest, by w razie innego koloru włosów przy odroście i innego u dołu, próbka zawierała obie te strefy. Jeśli włosy mają wiele pasemek, próbka musi obejmować więcej włosów, by oddać ich kolorystykę. Pasemko nie może być też za małe i za krótkie, by ukazywało rodzaj włosa.
  6. Po otrzymaniu próbki włosów dobieramy już konkretny kucyk, ustalamy ostateczną cenę. Po jej akceptacji ustalamy termin zabiegu i zostaniesz poproszona o wpłacenie zadatku w wysokości 30% ceny na nasz numer konta (podany w sekcji kontakt) z odpowiednim tytułem.
  7. Gotowe, teraz niecierpliwie czekamy na spotkanie 🙂