fbpx

KeraWax – co to jest?

A o keratynie słyszałaś? No to to coś podobnego, ale lepsze 😉 KaraWax, jak można się po nazwie domyślać, jest to specjalna mieszanina keratyny i wosków. Dzięki takiemu połączeniu powstała substancja pozwala na znacznie więcej niż wspomniana keratyna twarda, bo jest o wiele mocniejsza. A co za tym idzie można użyć mniej preparatu a to równa się mniejsze łączenia. Czy to znaczy też że bezwzględnie KeraWax jest gwarancją sukcesu i idealnych kapsułek? Nie! Dopiero połączenie z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami powinny w teorii powinny tak skutkować. Po za większą siłą mocowania KeraWax jest bardziej „tępy” i głębiej wnika we włos co ma wpływ na minimalizowanie zsuwania się pasm oraz na wyczesywanie się włosów z łączeń, co ma częściej miejsce w przypadku różnych keratyn. Nie mięknie w trakcie noszenia, jest odporny na wiele specyfików, można swobodnie go farbować (idealnie łapie kolor i staje się jeszcze bardziej niezauważalny!) oraz wysoką temperaturę i wodę (suszarka, sauna, basen, częste mycie głowy, spocona głowa, intensywne treningi czy szczotkowanie nie są mu straszne). Nawet sporadyczne dotknięcie prostownicą zbytnio ich nie naruszy. Występuje w jednym kolorze – bardzo delikatnie mlecznym, a na włosach robi się przezroczysty przez co nie odznacza się na nich. 

Czy założenie KeraWaxu na włosy uszkodzi je? Zupełnie nic się im nie stanie. Preparat jest zupełnie obojętny dla włosów a dodatek wosków nawet w pewnym stopniu pokrywa je ochronną powłoczką.

Czy zdejmowanie włosów wiąże się z koniecznością stosowania mocnych rozpuszczalników bądź jest bardzo skomplikowane i zniszczy Twoje włosy? Nie, zupełnie nie ma się czego obawiać. W 99% przypadków (ZADBANE! – czyli regularnie szczotkowane) pasemka ściągamy jedynie za pomocą specjalnych kleszczy. Jedyny preparat, który może być użyty to alkohol izopropylowy – całkowicie bezpieczny i niewywierający negatywnego wpływu na włosy. Jak zdjąć włosy dowiesz się TU

Dlaczego więc jest tak mało popularny? Można domniemywać, że to głównie przez jego cenę (kilkukrotnie droższy niż keratyna) oraz trudniejsze i bardziej czasochłonne szykowanie oraz zakładanie włosów. Trzeba też mieć specjalną zgrzewarkę. Wiele osób nie potrafi także wykorzystać jego potencjału i nie widzą wartości w kupowaniu droższego „zamiennika”. Dlatego pamiętaj, widząc, że ktoś oferuje KeraWax w swoim cenniku – nie idź ślepo, zapoznaj się z pracami – zdjęciami łączeń i upewnij się, że to zdjęcia są własnością tej osoby. Sama kiedyś padłam ofiarą kradzieży zdjęć mojej pracy….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *