fbpx

Dobór włosów część I – DŁUGOŚĆ

Jak dobrać włosy?
Część I – Długość.
Zacznijmy od tego, jak prawidłowo mierzyć włosy własne i te docelowe. Najpierw wyposaż się w centymetr, przyda się też osoba do pomocy, choć nie jest to konieczne. Miarę przykładamy od góry małżowiny ucha i rozwijamy ją ku dołowi, do punktu gdzie kończą się Twoje włosy (lub odpowiednio gdzie chcesz, aby kończyły się przedłużone). Ważne, by głowa trzymana była prosto, jej przekręcanie, opuszczanie czy zadzieranie do góry zafałszuje wynik.
Można łatwo wywnioskować, że im wyższa osoba, tym dłuższe włosy będą potrzebne, by sięgały w określone miejsce, np. do ramion. I odwrotnie, im niższa tym krótsze pasma. Wiemy już, jak długie są włosy i jakiej długości będą te wymarzone dla Ciebie. Przejdźmy dalej.
Bardzo istotną kwestią jest by efekt był naturalny i nie wymagał zbyt dużej troski, a to gwarantują przedłużenia o około przedłużenia o 10-15cm. Na pewno widziałyście nie raz zdjęcia super metamorfoz od fryzury „na Kożuchowską” do włosów po pas. Musicie wiedzieć, że wygląda to olśniewająco jedynie na zdjęciu. Na żywo, przy poruszaniu się, bez stylizacji i tony kosmetyków i lakieru, ciągłego szczotkowania, pasma będą się oddzielały a krótkie włosy na szczycie głowy (ten obszar ZAWSZE pozostaje bez doczepek by zakrywać łączenia) będzie się dość mocno odznaczać. Nie znaczy to, że jeśli komuś BARDZO zależy, nie można wykonać takiej zmiany. Jeśli tylko własne włosy na to pozwolą – to można. Marzenia powinno się spełniać! Byle by przed decyzją mieć pełną świadomość tego, jak to będzie wyglądało naprawdę na co dzień – bez profesjonalisty układającego Twoje włosy;) Mam nadzieję, że znając prawdę o takich zmianach wybierzesz jednak naturalny wygląd, tak by przedłużanie zostało Twoją tajemnicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *